Witaj na jp-gaming.pl!

logo-social-2Serwis jp-gaming.pl powstał z zamiłowania do gier z Kraju Kwitnącej Wiśni. W naszych publikacjach skupiamy się w głównej mierze na tytułach trafiających na rynek europejski. Pragniemy popularyzować japońską branżę gier w Polsce za sprawą publikacji bieżących aktualności, ciekawej publicystyki oraz rzetelnej krytyki. Jesteśmy przekonani, iż jest to na tyle unikalna i specyficzna gałąź rynku, że warto poświęcić jej odpowiednio dużo uwagi. A przy tym nie mamy fioła na punkcie Final Fantasy VII.

Chcesz współtworzyć z nami serwis? Napisz do nas!

Zachęcamy do lektury oraz kontaktu z redakcją. Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej!

Poznaj nasz zespół redakcyjny:

Adam Szymański, redaktor prowadzący
Jestem graczem od mniej więcej piątego roku życia, gdy brat pozwalał mi pogrywać na C64 oraz Amidze. Przez lwią część dotychczasowego życia byłem głównie pecetowcem, jednak z czasem zacząłem regularnie romansować z konsolami. Od zawsze intrygowały mnie gry z Kraju Kwitnącej Wiśni i tutaj mogę dać temu wyraz. Elementy, które cenię sobie we wszystkich grach, to otwarte światy, piaskownice, unikalny kierunek artystyczny i solidnie zarysowane, a najlepiej przerysowane postaci.

Adam Woźnicki, tłumacz, redaktor
Jestem fanem Anime odkąd nauczyłem się samodzielnie włączać telewizor. Ponadto pożeracz Mangi, Manhwy i japońskiej kuchni. Konsolowo-pecetowy entuzjasta różnorodnej, elektronicznej rozrywki.

Mariusz Krzyżok, redaktor
Gram od kiedy pamiętam. Kiedyś starałem się znaleźć sobie inne zainteresowania, lecz ciągle wracałem do elektronicznej rozrywki. Gusta w tym obszarze często się zmieniały, aż w końcu znalazłem swój azyl w japońskich produkcjach i powoli zacząłem wychodzić w media inne niż gry.